Mıstaçoğlu Şirketler Grubu
Mıstaçoğlu Şirketler Grubu

Bishkekpark Alışveriş ve Yaşam Merkezi

Kırgızistan’ın ilk ve en büyük alışveriş merkezi olan BishkekPark, moda, süpermarket ve teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinin de bulunduğu 100’e yakın mağazanın, 20’den fazla cafe restaurantın ve geniş kapalı otoparkın bulunduğu bir yaşam kompleksidir. Bişkek’teki alışveriş ve sosyal yaşama yeni bir soluk getiren BishkekPark’ı günlük ortalama 20.000 kişi ziyaret etmektedir.

58.000 m² kapalı alana konumlandırılmış yaşam merkezinde, şehrin dünya standartlarındaki ilk eğlence merkezi FunCity, 2016 yılının ilk yarısında, yine projenin yatırımcısı Mıstaçoğlu Grubu tarafından hayata geçirilmiştir. Aynı zamanda hem BishkekPark’ın hem de FunCity’nin işletmeciliğini de yapan grup, BishkekPark’ta çocuk, genç ve aile boyu herkes için alışverişten eğlenceye, sinemadan cafe restauranta kadar tüm ihtiyaçların bir arada bulunması konusundaki çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Türkiye’den ve dünyadan seçkin perakende markalarından Mango, Koton, Mavi, Penti, Derimod, Crocs, New Balance, Clarks, Benetton, Nursace, US Polo, Ramsey, LC Waikiki, Terranova, Lining, Lacoste, Adidas, Puma, InterSport, Mexx ve teknoloji ürünleri perakende zinciri Sulpak gibi markaları ilk kez Bişkek ile tanıştırarak alışverişe yeni bir boyut getirmiştir. Son kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarına kadar olan zincirde etken olan ve ilklerin öncüsü BishkekPark, ekonomide yeni kapılar açarak girişim ve çalışmalarına devam etmektedir.

Sosyal ve Kültürel Etkinliklerin Sahnesi BishkekPark. Sosyal, kültürel aktivitelerin gerçekleştiği BishkekPark’ta, yarışmalar, defileler ve sanat etkinlikleri de şehre ayrı bir enerji katmaktadır. Son yıllarda düzenlenen Shopping Fest Organizasyonu Bişkek’te ayrı bir renk olmuş, halkın alışkanlığı haline gelerek alışveriş ayrı bir keyfe dönüşmüştür. Etkinlik dönemlerinde, günde 75.000 kişinin giriş yaptığı ve yıllık 100 Milyon USD ticari hacmin döndüğü, önemli bir ticaret ve kültür merkezi haline gelmiştir.