Gayrımenkul Geliştirme ve Otelcilikte Mıstaçoğlu

Mıstaçoğlu Şirketler Grubu, gayrimenkul geliştirme işine Kırgızistan’ın en büyük yatırımı olan BishkekPark projesi ile 2009 yılında başlamıştır. Başkent Bişkek’in merkezinde bulunan proje kapsamında, şehrin ilk ve en büyük alışveriş ve yaşam merkezi BishkekPark AVM ve bu yapının üzerine konumlanan, her biri 18 katlı ve son teknolojilerle donatılmış Prime Suites Residence ile Sheraton Bishkek Hotel, Kırgızistan’ın en yüksek yapısı olma özelliğini taşımaktadır. Kompleks toplam 100.000 m²’nin üzerinde kapalı inşaat alanına sahiptir.

2013 yılının Nisan ayında aktif olarak hizmete başlayan BishkekPark AVM, bugün perakende dünyasından mağazalarla ve cafe restoranlarla 130 dünya markasını bir araya getirmiştir. Şehrin dünya standartlarındaki ilk eğlence merkezi ve sineması ile beraber Bişkek’in sosyal ve kültürel yaşamını doğrudan etkilemiştir. Bişkek halkı nezdinde şehrin cazibe ve yaşam merkezi haline dönüşmüştür.

Mıstaçoğlu Şirketler Grubu, 100 Milyon USD’ye yaklaşan BishkekPark Projesinin yatırımının yanında, BishkekPark AVM, Prime Suites Residence, Sheraton Bishkek Hotel’in işletmecisi ve yöneticisi konumunda olması sebebiyle Kırgızistan’ın gözbebeği Bişkek’te trendlerin ve ilklerin öncüsü olmuştur. Ülkeyi kendi misyonu doğrultusunda dünya markaları ile bir araya getirmiş, Bişkek’i Residence konsepti ile tanıştırmıştır. Ayrıca AVM’de bulunan bazı cafe restaurantların işletmesinin yanı sıra, yapımı 2016’nın Haziran ayında tamamlanan ve dünya standartlarında oyun parkurlarının ve cafelerin bulunduğu oyun eğlence alanı FunCity’nin işletmesini de başarı ile yürütmektedir.