Hayatın Merkezinde Mobil Teknoloji

Hayatın Merkezinde Mobil Teknoloji Türkiye’nin iletişim sektöründeki lider firmalarından olan Mobiltel İletişim Hizmetleri, 2001 yılından bu yana telekomünikasyon alanında fark yaratan gelişim ve ilerlemeleriyle çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Dünyanın en önemli sanayilerinden olan teknoloji ile telekomünikasyon, yaşamı ve geleceği doğrudan etkilemektedir. Teknoloji, günümüzde veri paylaşımının en etkin bir biçimde kullanılarak, keşiflere yön vermesinin etkin bir parçası olarak da tanımlanmaktadır. Mobiltel, teknolojinin hızlı değişimini takip ederek, insanların ihtiyaçlarına çözüm olabilecek, yenilikçi ve ileri görüş özelliği ile hayatı kolaylaştıran girişimleri misyon edinmiştir.

Mobiltel, dönemin en güçlü isimlerinden, Siemens ve Motorola markaları ile yaptığı ortaklıkla telekomünikasyon sektörüne giriş yapmıştır. Bugün, dünyada önemli pazar paylarına sahip mobil cihazların satış ve pazarlama faaliyetlerini Türkiye yetkili distribütörü olarak sürdürürken, Türkiye’de telekomünikasyon sektörünün son yılardaki gelişimine ve pazarlamasına da yön vermiştir.

Mobil Teknolojide Dünya Markaları Mobiltel’de. Edindiği tecrübe ve lojistik gücü ile Mobiltel, distribütörlüklerine, Samsung, Apple, Xiaomi, Honor, Oppo, Realme, LG, HTC, Sony, Huawei, ZTE, Zyxel, Gigaset, TPLink gibi markaları da katmış ve Türkiye’nin en fazla markayı bünyesinde bulunduran dağıtım şirketi olmuştur. Mobiltel, operatörler, üreticiler, iş ortakları, müşterileri ve çalışanları için tercih edilen bir şirket olarak, bugüne kadar sektöründeki 10.000’den fazla bayiye hizmet vermiştir.

Sürdürülebilirlik, Başarının Anahtarı. Mobiltel, mobil teknolojilerin hayattaki etkisini sürdürülebilir kılmak, gelecekteki teknolojik dönüşümleri ve yenilikleri izleyip sunmak vizyonuyla faaliyetlerini yürütmektedir. Buna paralel olarak, telekomünikasyon sektöründe yaptığı girişim ve başarılarını tescillemiştir. 2010 yılında ticaret hacmini %132,2 artırarak, 2011 yılında yapılan Bilişim 500 sıralamasında “son 3 yılda en iyi performans gösteren bilişim şirketi” değerlendirmesinde 1. sırada yer almıştır. Bununla beraber Mobiltel 2012 yılından bu yana Fortune Dergisinin Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi sıralamasında ilk 200 arasında yer alma başarısını göstermiştir.