Mıstaçoğlu Şirketler Grubu

Mıstaçoğlu Şirketler Grubu, başarılarla dolu ticari hayatına 1994 yılında Telekomünikasyon ürünlerinin ithalatı ve satışı ile başlamıştır. Bünyesinde bulunan Mobiltel İletişim Hizmetleri A.Ş ile, dünyanın önde gelen mobil telefon cihazlarını ülkemiz tüketicileriyle buluşturmuştur. Bugün; Apple, Samsung, Huawei, LG, Alcatel, HTC, Sony, ZTE ve Microsoft gibi dünya devi üreticilerle yapmış olduğu işbirliktelikleriyle, Türkiye’nin en fazla uluslararası markayı çatısı altında bulunduran teknoloji firması olmayı başarmıştır. 2010 yılında ticaret hacmini %132,2 artırarak, 2011 yılında yapılan Bilişim 500 sıralamasında “son 3 yılda en iyi performans gösteren bilişim şirketi” değerlendirmesinde 1. sırada yer almıştır. 2017’de Fortune Dergisinin düzenlediği Türkiye’nin en büyük 500 şirketi sıralamasında 135. firma, tüm bilişim sektöründeyse 11. olma başarısını göstermiştir.

Diğer yandan, 2010 yılından bugüne, yakın zamanda Türk Telekom markası altında birleşen Avea, Türk Telekom, TTNET ürünlerinin satış, dağıtım ve lojistik alanlarındaki en büyük iş ortağı olarak faaliyetlerine devam etmiştir. Kurulduğu günden bu yana sürekli gelişim ve teknolojinin takipçisi olan Mıstaçoğlu Şirketler Grubu, 2011 yılında Mobil Aksesuar alanında yeni bir marka yaratarak MBX İletişim A.Ş’yi kurmuş ve bugün 12.000 satış noktasına ulaşmıştır. 2017 yılında MBX İletişim A.Ş, Samsung’un kurumsal satış kanalı distribütörü olmuş ve B2B alanında birçok önemli projeye imza atmaya başlamıştır. Ayrıca 2013 yılında Blink Bilişim Hizmetleri A.Ş ile Mobil Takip Sistemleri alanında faaliyet göstermeye başlamıştır. 2016 yılı itibariyle teknolojinin akıllı güvenlik sistemlerine yönelmesiyle, Blink bir çok uluslararası marka ile iş birliğine giderek kamu ve özel sektörde yenilikçi ve öncü güvenlik sistemlerini projelendirmeye başlamıştır. Blink de kısa sürede kurumsal alanda faaliyet gösteren, sektörünün lider firmalarından biri haline gelmiştir.

Mıstaçoğlu Şirketler Grubu telekomünikasyon, iletişim, teknoloji ve perakende faaliyetlerine, inşaat alanındaki yatırımlarını ve işletmecilik kimliğini de katarak bugün 500’ü aşkın çalışanı, 600 Milyon USD’ye yaklaşan cirosu ile faaliyet gösterdiği sektörlerin lider firmaları arasına katılma başarısını göstermiştir.

100 Milyon USD’ye yaklaşan yatırım ile Kırgızistan’ın inşaat sektöründeki en büyük yabancı yatırımı olan BishkekPark Projesini 2013 yılında hayata geçirmiştir. Bişkek’in ilk ve en büyük alışveriş merkezi olan BishkekPark AVM ve bu yapının üzerine konumlanan modern ve teknoloji ile donatılmış her biri 18 katlı, BishkekPark Residence ve Sheraton Bishkek Hotel, Kırgızistan’ın en yüksek yapısı olma özelliğini taşımaktadır. 2018 yılında konaklama alanında dünyanın önde gelen gruplarından Marriott-Starwood ile anlaşarak, 2019 yılının ilk çeyreğinde misafirlerine kapılarını açacak olan Sheraton Bishkek Hotel’in mimarı, inşacısı ve işletmecisi olarak turizm sektörüne de giriş yapmıştır.

Mıstaçoğlu Şirketler Grubu, aynı zamanda BishkekPark AVM’nin, Bishkek Sheraton Hotel’in ve Residence’ın işletmecisi ve yöneticisi konumunda olmasının yanısıra, AVM’de bulunan bazı cafe restorantların ve dünya standartlarındaki oyun eğlence merkezi FunCity’nin işletmeciliğini de üstlenerek çalışmalarına devam etmektedir.