Mıstaçoğlu Şirketler Grubu

Mıstaçoğlu Şirketler Grubu, başarılarla dolu ticari hayatına 1994 yılında telekomünikasyon ürünleri ticareti ile başlamıştır. Grubun amiral gemisi konumundaki Mobiltel İletişim Hizmetleri A.Ş ile, dünyanın önde gelen mobil telefon markalarının yurt çapında dağıtımını gerçekleştirmektedir. Bugün Apple, Samsung, Xiaomi, Poco, Oppo, RealMe, Vivo, Huawei, Honor, TCL, Alcatel, Infinix, Tecno, LG, General Mobile, Reeder, Casper, Sony, Hometech, Zyxel, TPLink, ZTE, JBL, Jabra, S-Link, Soultech ve Türk Telekom gibi dünya devi marka ve üreticilerle yapmış olduğu işbirliktelikleriyle, Türkiye’nin en fazla uluslararası markayı çatısı altında bulunduran teknoloji firmalarından biri olmayı başarmıştır.

Grup bünyesinde yer alan MBX İletişim A.Ş, Samsung’un kurumsal satış kanalı distribütörü olarak kurumsal pazarda birçok önemli projeye imza atmaktadır. Blink Bilişim Hizmetleri A.Ş 2013 yılında Mobil Takip Sistemleri alanında faaliyet göstermeye başlamıştır. 2016 yılı itibariyle teknolojinin akıllı güvenlik sistemlerine yönelmesiyle, Blink bir çok uluslararası marka ile iş birliğine giderek kamu ve özel sektörde yenilikçi ve öncü güvenlik sistemlerini projelendirmeye başlamıştır. Blink de kısa sürede kurumsal alanda faaliyet gösteren, araç takip ve araç içi güvenlik sistemleri başta olmak üzere, sektörünün lider firmalarından biri haline gelmiştir.

Mıstaçoğlu Teknoloji AŞ ise Türk Telekom’un kurumsal satış iş ortaklığını üstlenmiştir. Kendi faaliyet alanında lider konumdadır. Mıstaçoğlu Bilişim AŞ İstanbul EMAAR AVM içerisinde yer alan Samsung deneyim mağazasının işletmeciliğini yürütmektedir. Mıstaçoğlu Grubu telekomünikasyon, teknoloji ve perakende faaliyetlerine, gayrımenkul geliştirme alanındaki yatırımlarını ve işletmecilik kimliğini de katarak bugün 500’ü aşkın çalışanı, 500 Milyon USD’ye yaklaşan cirosu ile faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde lider firmalar arasına girme başarısını göstermiştir.

Mıstaçoğlu Grubu 100 Milyon USD’ye yaklaşan yatırım ile Kırgızistan’ın inşaat sektöründeki en büyük yabancı yatırımı olan BishkekPark Projesini 2013 yılında hayata geçirmiştir. Başkent Bişkek’in ilk ve en büyük alışveriş merkezi olan BishkekPark AVM ve bu yapının üzerine konumlanan, modern teknoloji ile donatılmış her biri 18 katlı, Prime Suites Residence ve Sheraton Bishkek Hotel, Kırgızistan’ın en yüksek yapıları olma özelliğini taşımaktadır.

Mıstaçoğlu Grubu 2018 yılında konaklama alanında dünyanın önde gelen gruplarından Marriott ile anlaşarak, 2019 yılında misafirlerine kapılarını açan Sheraton Bishkek Hotel’in mimarı, inşacısı ve işletmecisi olarak turizm sektörüne de giriş yapmıştır. Mıstaçoğlu Grubu, aynı zamanda BishkekPark AVM’nin, Bishkek Sheraton Hotel’in ve Prime Suites Residence’ın işletmecisi ve yöneticisi konumunda olmasının yanısıra, AVM’de bulunan bazı cafe restorantların ve dünya standartlarındaki oyun eğlence merkezi FunCity’nin işletmecilik faaliyetlerini sürdürmektedir.